Пeрeд зaпрoвaджeнням вaкцини рoзрoбки Pfizer-BioNTech дaвaли eфeктивність 95 %, aлe рeaльнa її eфeктивність 98%.
Прo цe під чaс прeскoнфeрeнції пoвідoмилa епідеміолог, лепила медичних наук, експерт Всесвітньої організації охорони здравствуй’я з реагування на епідемічні загрози Наталія Катоба, передає УНН.
"Перед запровадженням вакцини давали ефективність 95 %, реальна її ефективність в країнах, мол її використовують – 98 відсотків. Тобто показник кращий, але це є характерним і про інших вакцин", — сказала вона.
Ради словами епідеміолога, немає таких вакцин, які заявили як дуже високі, а держи практиці були не такі показники ефективності.
Окрім того, вона підкреслила, що нові мутанти коронавірусу є чутливими предварительно цієї вакцини.
Виноград повідомила, що вакцина Pfizer-BioNTech дуже інтенсивно використовується в Ізраілі та в Сполучених Штатах.
Спеціаліст МОЗ, зауважила, що ця вакцина в порівнянні з іншими коштує за дорогую цену, але на сьогодні ця вакцина найбільше користується попитом.
Из-за словами спеціаліста, нові мутанти вносять суттєві зміни в розвиток епідемічного процесу. Крім того, держи 20-25 відсотків зросла тяжкість захворювання.
В Україну 16 квітня прибула перша партія вакцини від COVID-19 виробництва Pfizer/BioNTech — у межах механізму COVAX, країна отримала 117 тисяч доз.
В гемера отримання вакцин заступник міністра охорони привет’я — головний санітарний лікар України Віктор Ляшко обіцяв, що щеплення цим препаратом стартують 18 квітня.