Один із напрямків роботи Української енергетичної біржі – торгівля деревиною. Раніше цей ринок був прихованим та тіньовим, гроші від продажу йшли до кишень, а не бюджету України. Це призвело до потреби змінити підхід до утворення ринку, тому змінилося законодавство країни. Тепер торги деревиною можливі виключно через електронні майданчики і вказана вище біржа якраз є одним із таких майданчиків. Процеси проходять прозоро, безпечно та відкрито для всіх сторін.
Динаміка зміни ринку
Завдяки нововведенням у законодавстві України ринок деревини суттєво перетворився, тим більше вирішилося кілька актуальних завдань та проблем:
- процес торгівлі деревиною став відкритим;
- ліквідовано всі тіньові схеми продажу;
- вводиться облік деревини, що продається;
- створюється прозора основа торгівлі.
Ціна визначається ринком, а чи не державою чи учасниками. На вартість впливає попит та пропозиція, клас деревини, розмір та наявність дефектів. Тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/derevina-ta-ii-tsina-j-osoblivosti-prodazhu-lisomaterialiv-v-ukr/ можна прочитати докладніше про зміни ринку та особливості його роботи у новому форматі. Аналіз показав, що суттєво збільшилась кількість виплат до бюджету України, що стало наслідком запровадження нових правил.
Переваги нової біржі
Незважаючи на підвищення ціни деревини, рівень реалізації становив 90%. Продукція, як і раніше, залишається актуальною та затребуваною для виробничих, будівельних та інших підприємств. Дерево успішно використовується у будівництві, виробництві аксесуарів, меблів та інших елементів. Деякі породи додатково обробляються, що робить їх довговічними та надійними.
Участь у біржі гарантує прозору освіту ціни, рівний доступ усіх учасників до торгів, великий вибір слотів, а також спрощену процедуру реєстрації та акредитації. На біржі немає такого, що заздалегідь потрібно заплатити та отримати доступ. Усі без винятку можуть стати учасниками, щоб зробити свій внесок у процес торгівлі деревиною.
Порядок проведення аукціонів
До продавців пред’являються спеціальні вимоги, яких потрібно дотримуватись беззастережно. В одному лоті для продажу не повинно бути менше ніж 10 кубів деревини. Кожне лісове господарство має прайс, де наперед встановлюються мінімальні стартові ціни. Лот повинен доповнюватися лише одним сортом дерева та класом без доповнення іншою деревиною.
Допускається продаж однієї і більше позицій за торговельний день, що гарантує задоволення попиту практично всім покупців. Коли виникають питання щодо співробітництва, необхідно звернутися на технічну та юридичну підтримку, уточнюючи всю інформацію.
Як аналізувати лоти та ціни?
Покупці отримують в управління великий набір інформації, щоб оцінити виробничі та фінансові ризики, проаналізувати тренди та за фактом підготувати вигідну торгову стратегію. Також є велика кількість актуальної та корисної інформації у вигляді новин, які надаються у відповідному розділі сайту Української енергетичної біржі. Сьогодні саме цей сайт є правдивим джерелом біржових котирувань на численні ресурси.